Jest godz. 1.00. Wróciłam ze spotkania z Jezusem Miłosiernym w wielkim obrazie autorstwa p. Witolda Bulika. Obraz poświęcony 13 listopada br. przez Ojca Świętego wybiera się w długą diecezjalną pielgrzymkę. Jest piękny.
Jezus Miłosierny rozpoczął swoją cudowną podróż po kuli ziemskiej bardzo wcześnie, po zmartwychwstaniu, i dotąd nie ustał w drodze. Nie rezygnuje, idzie naprzeciw człowiekowi, patrzy, błogosławi i oddaje się w dyspozycję Bogu Ojcu jako dar. W ciszy poszukuje i odnajduje zagubionych.
Jezus Miłosierny na obrazie ośmiela promieniowaniem - delikatnym, dyskretnym, cierpliwym; nie rezygnuje, dopóki nie zdejmie z człowieka lęku i nie otworzy go na swoje przebaczenie. Jezus Miłosierny w obrazie przez siebie podyktowanym s. Faustynie przychodzi i zostaje na zawsze, bo takie jest Miłosierdzie.
Wiele podziękowań kierujemy ze Świętej Anny do Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka za dar zatrzymania się u nas w kaplicy obrazu Jezusa Miłosiernego, a także do niestrudzonego ks. prał. Stanisława Gębki i, oczywiście, artysty p. Witolda Bulika, który malował nie tylko pędzlem (odczuwa się, że malarz jest rozmiłowany w Chrystusie), i do wszystkich zaangażowanych w tę misję.
Tak bardzo się cieszę, gdy odnajduję w Niedzieli Częstochowskiej tyle znajomych i drogich osób, które zawiozły obraz do Rzymu, aby działała siła błogosławieństwa. Będzie działać, spokojnie, my się o to postaramy. Rozgrzany niebem i ziemią wiele zdziała. Że też Księdzu Arcybiskupowi zrodziła się taka inicjatywa... Bogu niech będą dzięki.
Mary Ann Velasquez de Vera, 32‑letnia pochodząca z Filipin katolicka opiekunka osób starszych, została pierwszą zgłoszoną ofiarą irańskiego ataku rakietowego na Tel Awiw. Zginęła podczas próby ewakuacji swojej podopiecznej, kobiety, którą się opiekowała - według lokalnych źródeł izraelskich podopieczna została wydobyta żywa spod gruzów, choć odniosła obrażenia. Mary Ann mieszkała w Tel Awiwie od 2019 roku i była aktywna w lokalnej katolickiej wspólnocie w Tel Awiwie. Jej mąż również pracuje w Izraelu.
W sobotę 1 marca podczas alarmu rakietowego Mary Ann próbowała ewakuować swoją podopieczną do schronu. Ze względu na stan zdrowia pacjentki nie udało im się dotrzeć na czas do bezpiecznego miejsca. W momencie wybuchu rakiety Mary Ann została trafiona odłamkami i odniosła obrażenia śmiertelne, zmarła w drodze do szpitala. Pierwsze informacje mówiły również o śmierci podopiecznej, ale została ona wydobyta spod gruzów żywa, choć odniosła obrażenia.
Komisja Episkopatu ds. Nauki Wiary Hiszpańskiej Konferencji Biskupów opublikowała notę doktrynalną na temat roli emocji w akcie wiary, zatytułowaną Cor ad cor loquitur — „Serce przemawia do serca”. Dokument został zatwierdzony do publikacji przez Komisję Stałą podczas posiedzenia w dniach 24 i 25 lutego w Madrycie, a wcześniej został przyjęty przez biskupów będących członkami Komisji 20 lutego.
Nota opiera się na kardynalskim motto Cor ad cor loquitur, związanym ze św. Janem Henrykiem Newmanem - wspomnianym w tekście jako „niedawno ogłoszony doktor Kościoła” - i wykorzystuje je do sformułowania swojej głównej tezy: życie duchowe i spotkanie z Bogiem wpływają na człowieka „we wszystkich jego wymiarach: emocjonalnym, intelektualnym i wolitywnym”. Wychodząc z tego założenia, biskupi podkreślają, że wiara dotyczy „całej ludzkiej egzystencji” i że obok zaufania Bogu i elementów poznawczych właściwych dla przynależności i wyznania wiary pojawiają się również emocje i uczucia, takie jak radość duchowa, miłość czy pokój.
Prezydent USA Donald Trump oświadczył we wtorek, że nie jest zadowolony z Hiszpanii i powiadomił, że Stany Zjednoczone nie będą już handlować z tym krajem. Dodał, że nie jest też zadowolony z Wielkiej Brytanii.
- Powiedziałem Scottowi (Bessentowi, ministrowi finansów), by zerwał z nimi wszelkie kontakty (handlowe) - oznajmił Trump podczas spotkania z kanclerzem Niemiec Friedrichem Merzem w Białym Domu.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.