Reklama

Niedziela Świdnicka

Świdnica. Radość kolędowania

W ostatnich tygodniach w wielu kościołach diecezji świdnickiej czas Narodzenia Pańskiego wypełniły liczne koncerty kolędowe, które przyciągnęły tłumy wiernych i miłośników pięknej muzyki.

[ TEMATY ]

Świdnica

kolędowanie

Chór Misericordia

Parafia Św. Józefa Oblubieńca NMP w Świdnicy

Chór Misericordia i orkiestra smyczkowa pod dyrekcją Barbary Janas podczas koncertu kolędowego

Chór Misericordia i orkiestra smyczkowa pod dyrekcją Barbary Janas podczas koncertu kolędowego

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Niewątpliwie największą frekwencją cieszył się koncert w Sanktuarium św. Józefa Oblubieńca NMP ojców Paulinów w Świdnicy. Uroczystość Objawienia Pańskiego stała się tam okazją do zaprezentowania wspaniałego repertuaru w wykonaniu Chóru Misericordia i orkiestry smyczkowej pod dyrekcją Barbary Janas. Wdzięczność i słowa uznania należą się Pani dyrygent, chórowi oraz instrumentalistom za godziny pracy włożone w przygotowanie tego niezwykłego wydarzenia. Zaprezentowane kolędy i pastorałki w opracowaniu Macieja Małeckiego wprowadziły słuchaczy w prawdziwie świąteczny, radosny nastrój, będąc istną ucztą dla zmysłów i ducha.

W barokowym wnętrzu świdnickiej świątyni rozbrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy, takie jak „Gdy się Chrystus rodzi”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Wśród nocnej ciszy” czy „Lulajże Jezuniu”. Uczestnicy wspólnego kolędowania wypełnili świątynię do ostatniego miejsca, co potwierdza niesłabnącą popularność tego wyjątkowego okresu w liturgii oraz głębokie przywiązanie do rodzimej tradycji.

Chór Misericordia, niejednokrotnie udowodnił swój wysoki poziom artystyczny, zdobywając w ubiegłym roku „Złote Pasmo” w kategorii chórów parafialnych podczas III Ogólnopolskiego Festiwalu Chóralnego Pieśni Patriotycznej „Musica Patriae” w Poznaniu. Wysoka jakość wykonania i głęboka duchowość wszystkich koncertów w diecezji świdnickiej sprawiły, że kolędowa tradycja kolejny raz rozkwitła pełnym blaskiem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-01-07 21:53

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warsztaty dla księży. Jak ewangelizować wśród młodzieży?

[ TEMATY ]

Świdnica

kapłani

młodzież

młodzi na progu

ks. Mirosław Benedyk

Księża podczas warsztatów w seminaryjnej auli

Księża podczas warsztatów w seminaryjnej auli

Na to pytanie szukali odpowiedzi młodzi kapłani, którzy w ramach formacji stałej spotkali się 30 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym.

Spotkanie w formie warsztatów poświęcone było pracy ewangelizacyjnej, zakładaniu i formowaniu grup młodzieżowych oraz współpracy ze świeckimi. Warsztaty poprowadził ks. Adam Koppel wraz ze wspólnotą "Młodzi na Progu" z diecezji gliwickiej. - Jest to pewna wizja pracy z młodymi w Kościele, której częścią jest przygotowanie do sakramentu bierzmowania, ale nie tylko. Chcę się z wami podzielić tym wszystkim co się udało naszej wspólnocie przeżyć, doświadczyć i wypracować – zaznaczył kapłan, którego wspierali Beata i Kacper - młodzi z duszpasterstwa, dając świadectwo ze swoich środowisk.
CZYTAJ DALEJ

Kilku biskupów udzieliło wiernym dyspensy na piątek 2 stycznia

2025-12-31 15:31

[ TEMATY ]

pokarmy mięsne

Adobe Stock

W najbliższy piątek, 2 stycznia, wierni Kościoła katolickiego zobowiązani są do wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Dyspensę na ten dzień wydało kilku polskich biskupów. Korzystającym z tej możliwości wskazali różne praktyki religijne.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wstrzemięźliwość od spożywania mięsa lub innych pokarmów w Kościele katolickim należy zachowywać we wszystkie piątki całego roku. Wyjątkiem są sytuacje, kiedy tego dnia wypada uroczystość; piątek w oktawie Wielkanocy oraz gdy zostanie udzielona dyspensa zgodnie z przepisami prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Spot promujący Taize 2026 w Łodzi

2026-01-03 11:44

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys/Spot promujący Taize 2026 w Łodzi

Spot promujący Taize 2026 w Łodzi

Spot promujący Taize 2026 w Łodzi

Kilka chwil po ogłoszeniu informacji, że 49. Europejskie Spotkanie Młodych Taize odbędzie się w dniach 28 grudnia 2026 - 1 stycznia 2027 w Łodzi na profilu Taize Łódź pojawił się spot promujący Łódź jako gospodarza najbliższego Spotkania Młodych Taize.

Jak tłumaczy Hubert Michalak - projekt ten powstał dzięki zaangażowaniu młodych ludzi w Kościele Łódzkim. Samo kręcenie spotu zajęło nam dwa dni zdjęciowe, więc wymagało to od nas zaangażowania i pracy. Zanim jednak przystąpiliśmy do nagrywania, to wcześniej - wraz z Marysią Kamerdułą - w jeden wieczór napisaliśmy scenariusz spotu. Nagrywając odwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc w naszym mieście - Plac Wolności, Pasaż Róży, Katedrę, Kościół Ewangelicki, Szkołę Filmową oraz inne miejsca wyróżniające Łódź, których sami łodzianie nie znają. - podkreśla operator i autor zdjęć. 
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję