Reklama

Bosko kolędować

W parafii salezjańskiej św. Józefa w Przemyślu odbył się 8. Konkurs kolęd i pastorałek dla dzieci i młodzieży „Bosko kolędować Jezusowi”.

Niedziela przemyska 5/2023, str. VI

Marian Boczar

Ks. Bogdan Nowak wręcza nagrodę zdobywczyni I miejsca Julii Rozkosznej

Ks. Bogdan Nowak wręcza nagrodę zdobywczyni I miejsca Julii Rozkosznej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

To ważne wydarzenie muzyczne i religijne na stałe zapisało się w kalendarzu wydarzeń noworocznych, a przede wszystkim jest pięknym wyrazem troski o tradycję kolędniczą. – Podczas dwudniowego konkursu można było usłyszeć 84 uczestników, w tym 18 zespołów – powiedział w czasie niedzielnej gali finałowej salezjanin ks. Bogdan Nowak, proboszcz parafii św. Józefa w Przemyślu.

– Bardzo dziękuję księżom salezjanom za zorganizowanie tego konkursu. Cieszę się, że tych konkursów jest sporo. Piękne jest to, że trwa tradycja kolędowania, że chcemy dać siebie Nowonarodzonemu. Gratuluję nie tylko tym, którzy otrzymali wyróżnienia i określone miejsca, ale wszystkim, którzy występowali. Gratuluję i dziękuję, że mieli odwagę zostawić komórki, komputery, żeby pokolędować Jezusowi – powiedział abp Adam Szal do uczestników konkursu.

Organizatorami wydarzenia byli: fundacja Salezjańskiej Szkoły Organistowskiej, parafia św. Józefa w Przemyślu, Towarzystwo Salezjańskie, Zespół Szkół Salezjańskich i Przemyskie Centrum Kultury i Nauki. Patronat honorowy nad konkursem objęli: metropolita przemyski abp Adam Szal, prezydent Przemyśla Wojciech Bakun oraz inspektor Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie ks. dr Marcin Kaznowski.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-01-24 11:07

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kolejne bezprawne wykorzystanie wizerunku. Oświadczenie Kapucynów

2026-01-14 21:20

[ TEMATY ]

oświadczenie

kapucyni.pl

Oświadczenie rzecznika prasowego Warszawskiej Prowincji Zakonu Braci Kapucynów dotyczące bezprawnego wykorzystywania wizerunków br. Andrzeja Derdziuka.

Warszawska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów informuje, że wszelkie materiały audiowizualne, w szczególności nagrania reklamowe pojawiające się w przestrzeni internetowej, w których rzekomo występuje br. Andrzej Derdziuk i które promują suplementy diety, lekarstwa lub inne produkty o charakterze komercyjnym, są materiałami fałszywymi.
CZYTAJ DALEJ

Zamurowano Drzwi Święte w Bazylice Matki Bożej Większej

2026-01-14 13:33

[ TEMATY ]

Drzwi Święte

Bazylika Matki Bożej Większej

Vatican News

Wczoraj, 13 stycznia, kard. Rolandas Makrickas, archiprezbiter papieskiej Bazyliki Matki Bożej Większej przewodniczył obrzędowi zamurowania Drzwi Świętych, znajdujących się w świątyni. Pozostaną one zamknięte do kolejnego Roku Świętego. W obrzędzie, który miał charakter prywatny, uczestniczył m.in. mistrz papieskich ceremonii liturgicznych, abp Diego Ravelli oraz członkowie kapituły.

Obrzęd zamurowania Drzwi Świętych w Bazylice Santa Maria Maggiore (Matki Bożej Większej) odbył się we wtorek wieczorem, jako prywatna uroczystość. Przewodniczył jej archiprezbiter tej świątyni, kard. Rolandas Makrickas, archiprezbiter bazyliki, a sam obrzęd został poprowadzony przez jednego z papieskich ceremoniarzy, ks. prał. Lubomir Welnitz, w obecności Mistrza Papieskich Celebracji Liturgicznych, abp. Diega Ravelliego.
CZYTAJ DALEJ

W tym roku pobiegną ze św. Franciszkiem!

2026-01-15 11:49

[ TEMATY ]

diecezja zielonogórsko ‑ gorzowska

Nowa Sól

Bieg do Pustego Grobu

Karolina Krasowska

Bieg każdego roku jest dobrą alternatywą na to, by aktywnie, rodzinnie, spędzić drugi dzień świąt Wielkanocnych.

Bieg każdego roku jest dobrą alternatywą na to, by aktywnie, rodzinnie, spędzić drugi dzień świąt Wielkanocnych.

Trwają zapisy na XII Biegu do Pustego Grobu. W tym roku jego patronem jest św. Franciszek!

Bieg tradycyjnie odbędzie się w Nowej Soli 6 kwietnia w Poniedziałek Wielkanocny. W tym roku jego patronem jest św. Franciszek! - W tym roku mija 800 lat od jego śmierci. Zresztą papież Leon XIV również ogłosił, że ten rok jest Rokiem św. Franciszka. My ogłosiliśmy wcześniej, że będzie on patronem naszego biegu. Zażartowałem na naszym FB, że Ojciec Święty zobaczył na naszym profilu, kto jest patronem naszego biegu i ogłosił Rok św. Franciszka – mówi z uśmiechem o. Grzegorz Marszałkowski. - W tym roku, odpowiadając na prośbę papieża, podczas biegu razem ze św. Franciszkiem pobiegniemy w intencji pokoju na świecie – dodaje.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję