Reklama

Niedziela Sosnowiecka

Śpiew ku Bogu

„Żeby był przy tobie ktoś, kogo nie zniechęci droga” – to fragment piosenki pt. Dym jałowca. I tak już od dwóch lat, nucąc tę melodię, idą ramię w ramię dzieci i opiekunowie scholi wNiebogłosy działającej przy parafii św. Jana Chrzciciela w Sosnowcu-Niwce.

Niedziela sosnowiecka 46/2024, str. IV

[ TEMATY ]

Sosnowiec

Aleksandra Pawelec

Podczas nagrań do teledysku

Podczas nagrań do teledysku

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Słowa utworu stały się motorem napędowym pracy na każdym polu ich działalności. Jak bowiem podkreślają członkowie zespołu, najważniejsze jest to, że stanowią wspólnotę ludzi, która na co dzień się wspiera oraz dzieli radościami i smutkami. Wspólnotę, która pomaga sobie nawzajem nieść bagaż doświadczeń, zarówno pozytywnych, jak i tych, z którymi czasem trudno sobie poradzić.

W październiku br. grupa świętowała 2. rocznicę swojego powstania. Jubileuszowe spotkanie połączone było z otwarciem nowo wyremontowanej salki ćwiczeń scholi i Liturgicznej Służby Ołtarza. Podjęcie przedsięwzięcia możliwe było dzięki zaangażowaniu rodziców oraz determinacji opiekuna grupy ks. Konrada Mruka, który uczestniczył wraz z rodzicami dzieci we wszystkich fazach remontu. Wspólna praca zaowocowała salą, która przez kolejne lata będzie miejscem duchowego wzrastania dzieci i młodzieży. Wszyscy uczestnicy zaakcentowali swoją przynależność do grup parafialnych poprzez odbicie swych dłoni na ścianie nowej siedziby.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Swój cel, obejmujący zarówno formację duchową, jak i integracyjną, grupa dziecięco-młodzieżowa realizuje poprzez podejmowanie rozmaitych inicjatyw oraz uczestnictwo w licznych akcjach, konkursach i koncertach. Warto wspomnieć chociażby o udziale członków wNiebogłosów w Sosnowieckiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, podczas której z wdzięcznością i radością podjęli oni trud pątniczy, służąc swoim śpiewem.

Aktywnie włączyli się także w tegoroczne obchody Dnia Papieskiego. Wręczając parafianom symboliczną papieską kremówkę, przypominali o postaci Karola Wojtyły i zachęcali wiernych do zgłębiania nauczania św. Jana Pawła II. Ważnym duchowym przeżyciem był udział scholi w październikowej procesji różańcowej ulicami parafii. Dając świadectwo swojej wiary i miłości do Matki Bożej, dzieci rozważały tajemnice Różańca i śpiewem wielbiły Maryję. Kolejnym mocnym akcentem było włączenie się w niwecki Marsz Wszystkich Świętych. W ramach jego obchodów spod szkół podstawowych wyszły barwne i rozśpiewane korowody świętych, które spotkały się w kościele na wspólnej modlitwie o własną drogę do świętości. Ogromną radość przyniosło małym artystom zaproszenie do Hospicjum św. Tomasza Aspostoła w Sosnowcu, gdzie odbyła się uroczystość odpustowa, podczas której Mszy św. przewodniczył biskup sosnowiecki Artur Ważny, a niwecka schola koncertowała dla pracowników hospicjum, ich podopiecznych oraz zaproszonych gości.

Podejmując działalność, członkowie i opiekunowie scholi pamiętają o tym, by każdym słowem, gestem i czynem świadczyć o Panu. Wyrazem ich zaangażowania w ewangelizację było nagranie teledysku do utworu Powiedz ludziom, że kocham ich pochodzącego z ostatniego krążka pt. wNiebogłosowe myśli ku Bogu. Klip kręcony w malowniczej scenerii polskich gór pozwala na chwilę uciec od zgiełku miasta, a przez kontakt z naturą przypomnieć o bezwarunkowej i bezgranicznej miłości Boga do człowieka. Siła przekazu piosenki, podobnie jak pozostałych utworów z płyty, tkwi w prostocie jej wykonania. Szczere uśmiechy, muzyka płynąca prosto z serca i piękno przyrody u podnóża Babiej Góry pozwalają odbiorcy na chwilę refleksji i zadumy nad tym, co w życiu jest ważne. Realizacja nagrania możliwa była dzięki zaangażowaniu ks. Konrada Mruka, który był pomysłodawcą przedsięwzięcia i na każdym etapie pracy wspierał i motywował swoich podopiecznych.

2024-11-12 12:51

Oceń: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Muzyczna uczta

Niedziela sosnowiecka 28/2022, str. III

[ TEMATY ]

Sosnowiec

Chór Lutnia

Piotr Lorenc/Niedziela

Chór Lutnia z parafii Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu

Chór Lutnia z parafii Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu

To było wielkie święto muzyki. 26 czerwca w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu odbył się I Zlot chórów diecezji sosnowieckiej.

Początkowo w zlocie miało uczestniczyć 7 chór, ostatecznie wzięło w nim udział 5 zespołów. Pomysł zorganizowania zlotu wyszedł od ks. Mieczysława Miarki, proboszcza olkuskiej parafii. – Zaproponowałem ks. Robertowi Żwirkowi – diecezjalnemu duszpasterzowi organistów, który nomen omen prowadzi w naszej parafii chór – by w ramach 30. rocznicy powstania naszej diecezji, zorganizować zlot chórzystów. Pomysł ten bardzo mu się spodobał i od razu przystąpił do realizacji – powiedział ks. Mieczysław Miarka.
CZYTAJ DALEJ

Sekretarz generalny Episkopatu sprawował Mszę św. za zmarłych pracowników Sekretariatu KEP

2025-11-04 18:35

[ TEMATY ]

episkopat

sekretarz generalny

Msza św. za zmarłych

pracownicy Sekretariatu KEP

Konferencja Episkopatu Polski

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Marczak przewodniczył dzisiaj w kaplicy Sekretariatu KEP Mszy Świętej za zmarłych pracowników.

Sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Marczak przewodniczył dzisiaj w kaplicy Sekretariatu KEP Mszy Świętej za zmarłych pracowników.

We wtorek 4 listopada sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Polski bp Marek Marczak przewodniczył w kaplicy Sekretariatu KEP Mszy Świętej za zmarłych pracowników. Na początku liturgii zostały odczytane nazwiska zmarłych osób.

Bp Marczak zwrócił w homilii uwagę, że dzisiaj prosimy Pana Boga o łaskę, „żebyśmy nasze życie, naszą codzienną pracę przemieniali na drogę do życia wiecznego”.
CZYTAJ DALEJ

Zdumiewające zeznania oskarżonych o kradzież w Luwrze

2025-11-05 11:18

[ TEMATY ]

Luwr

kradzież klejnotów

zeznania

oskarżeni

Adobe Stock

Luwr

Luwr

Jedna z osób oskarżonych o dokonanie zuchwałej kradzieży w Luwrze to 39-latek z podparyskiego Aubervilliers, który w przeszłości zdobył popularność dzięki popisom na motocyklu - podał portal BFMTV. Mężczyzna został skazany w 2015 r. za włamanie, a odkąd został ojcem, myślał o życiu zgodnie z prawem.

Media francuskie podały we wtorek późnym wieczorem, że oskarżony to Abdoulaye N., mieszkaniec Aubervilliers - miejscowości na wschodzie aglomeracji paryskiej, administracyjnie należącej do departamentu Sekwana-Saint-Denis. N. był gwiazdą „cross bitume” - akrobatycznych popisów na motocyklu crossowym podczas jazdy w mieście, które często łączą się z nielegalnymi „miejskimi rodeo” urządzanymi przez motocyklistów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję