Reklama

W wolnej chwili

Dawno, dawno temu…

W świat nieprzemijalnych wartości opowiedziany językiem dziecka wprowadza nas George MacDonald.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Do rąk polskich czytelników trafia książka Królewna i goblin, która stanowiła inspirację dla takich tuzów światowej literatury jak C.S. Lewis i J.R.R. Tolkien. Jest to klasyczna baśń, która powstała ponad wiek temu. George MacDonald opowiada w niej losy księżniczki Ireny i młodego górnika Curdiego, którzy stawiają czoła złowrogim istotom żyjącym w górskich jaskiniach. To mądra i pouczająca opowieść, która pozwala dostrzec rzeczy niewidoczne dla innych. Królewna i goblin to nie tylko pasjonująca historia osadzona w fantastycznym świecie, to wnikliwa refleksja nad ludzką naturą i duchowością. Tą niebanalną historią MacDonald inspiruje czytelnika do zastanowienia się nad tym, co jest fundamentalne w naszym życiu i do czego powinniśmy dążyć.

Książka do nabycia: ksiegarnia@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-04-23 07:45

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: promocja książki prof. Andrzeja Nowaka

Solidarni 2010 i Klub Ronina mają zaszczyt zaprosić na premierę książki Prof. Andrzeja Nowaka „Uległość czy niepodległość” z udziałem autora.
CZYTAJ DALEJ

Tragiczna śmierć proboszcza w drodze na wizytę duszpasterską

2026-02-08 11:21

[ TEMATY ]

śmierć

kapłan

wypadek

Sołectwo Barcikowo/FB

W wyniku wypadku drogowego w sobotę śmierć poniósł ks. Mirosław Pękała, wieloletni proboszcz parafii Św. Katarzyny i Św. Anny w Cerkiewniku (archidiecezja warmińska). Duchowny miał 67 lat.

Do zdarzenia doszło około godz. 12.30 na drodze krajowej nr 51 w okolicach Cerkiewnika. Jak wynika z wstępnych ustaleń policji w Olsztynie, prowadzonej pod nadzorem prokuratury, samochód osobowy kierowany przez 67-latka, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu Volvo. Siła uderzenia w bok pojazdu była znaczna - obaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala.
CZYTAJ DALEJ

Pożar pociągu osobowego w Łódzkiem. Ewakuowano 200 osób

2026-02-09 14:25

[ TEMATY ]

pożar

pociąg

Karol Porwich/Niedziela

Do groźnego pożaru doszło w poniedziałek przed południem w pociągu Intercity relacji Wrocław–Białystok. Ogień pojawił się na stacji w Koluszkach (Łódzkie). Pracownicy kolei ugasili pożar jeszcze przed przyjazdem strażaków. 200 pasażerów bezpiecznie opuściło skład. Troje kolejarzy trafiło do szpitali - informuje portal radia RMF FM.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż po godz. 10, gdy pociąg relacji Wrocław-Białystok stał na stacji w Koluszkach (Łódzkie). Najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej zapaliło się podwozie pociągu.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję