Reklama

Niedziela Łódzka

Łódź

Śluby wieczyste

W kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i św. Antoniego Marii Klareta odbyła się uroczystość złożenia ślubów wieczystych przez br. Jakuba Gawlika ze Zgromadzenia Misjonarzy Klaretynów.

Niedziela łódzka 37/2025, str. III

[ TEMATY ]

Łódź

Archiwum parafii

Proszę o modlitwę, abym był wierny

Proszę o modlitwę, abym był wierny

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Na początku liturgii wiernych przywitał proboszcz, o. Wojciech Matuła CMF, który szczególne słowa wdzięczności za obecność przy ołtarzu skierował do najbliższej rodziny br. Jakuba oraz przełożonych zakonu i przybyłych gości. Mszy św. przewodniczył wiceprowincjał, o. Piotr Boroń CMF.

W homilii o. Boroń powiedział, że decyzja młodego zakonnika to owoc spotkania z Chrystusem – Dobrym Pasterzem, któremu br. Jakub postanowił zaufać i powierzyć swoje życie. – Nie byłoby tej uroczystości, gdybyś nie odpowiedział pozytywnie na zaproszenie Pana. Dziś ofiaruje ci On szczególny dar – krzyż, który już za chwilę zawiśnie na twoich piersiach – mówił o. Boroń, nawiązując do słów Ewangelii.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Po homilii br. Jakub uroczyście złożył śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa potwierdzające pragnienie życia radami ewangelicznymi oraz duchem charyzmatu, o którym św. Antoni Maria Klaret pisał: „Synem Niepokalanego Serca Maryi jest ten, kto płonie miłością i pragnie rozpalać nią wszystko na swej drodze. Kto skutecznie pragnie i wszelkimi środkami usiłuje rozpalić wszystkich ludzi ogniem Boskiej miłości”.

Na zakończenie uroczystości br. Jakub wyraził wdzięczność rodzinie i zgromadzonym, mówiąc: – Całą moją drogę zawierzam Chrystusowi i Jego Matce. Proszę was o modlitwę, abym był wierny Bogu i Kościołowi.

Uroczystość stała się ważnym świadectwem wiary oraz przypomnieniem, że śluby zakonne są nie tylko osobistym wyborem, ale również darem dla całej wspólnoty Kościoła.

2025-09-09 14:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Nowa ewangelizacja jest sposobem funkcjonowania Kościoła

[ TEMATY ]

wywiad

Łódź

abp Grzegorz Ryś

Ks. Paweł Kłys

- Nowa ewangelizacja jest po prostu sposobem funkcjonowania Kościoła - mówi w wywiadzie udzielonym KAI abp Grzegorz Ryś, przewodniczący Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski. W Gnieźnie rozpoczyna się dziś V Kongres Nowej Ewangelizacji. Na hasło spotkania, które potrwa do niedzieli, wybrano słowa „Radość miłości”.

Publikujemy tekst wywiadu z abp. Grzegorzem Rysiem, metropolitą łódzkim, przewodniczącym Zespołu ds. Nowej Ewangelizacji przy Konferencji Episkopatu Polski.
CZYTAJ DALEJ

Ks. prałat Henryk Jagodziński nuncjuszem apostolskim w Ghanie

[ TEMATY ]

nominacja

dyplomacja

diecezja kielecka

kolegium.opoka.org

Ks. prałat dr Henryk Jagodziński – prezbiter diecezji kieleckiej, pochodzący z parafii w Małogoszczu, został mianowany przez Ojca Świętego Franciszka, nuncjuszem apostolskim w Ghanie i arcybiskupem tytularnym Limosano. Komunikat Stolicy Apostolskiej ogłoszono 3 maja 2020 r.

Ks. Henryk Mieczysław Jagodziński urodził się 1 stycznia 1969 roku w Małogoszczu k. Kielc. Święcenia prezbiteratu przyjął 3 czerwca 1995 roku z rąk bp. Kazimierza Ryczana. Po dwuletniej pracy jako wikariusz w Busku – Zdroju, od 1997 r. przebywał w Rzymie, gdzie studiował prawo kanoniczne na uniwersytecie Santa Croce, zakończone doktoratem oraz w Szkole Dyplomacji Watykańskiej. Jest doktorem prawa kanonicznego.
CZYTAJ DALEJ

Narodziła się dla Nieba. 9. rocznica śmierci Sługi Bożej Heleny Kmieć

2026-01-23 14:45

Fundacja im. Heleny Kmieć

24 stycznia 2026 roku w Libiążu, rodzinnej miejscowości Sługi Bożej Heleny Kmieć, odbędą się obchody 9. rocznicy jej śmierci.

W parafii św. Barbary – tam, gdzie „rodziło się serce Heleny”, uczennicy–misjonarki, która z kościelnej i szkolnej ławki wyruszyła aż na krańce świata – wierni spotkają się na wspólnej modlitwie i wdzięcznej pamięci o młodej wolontariuszce.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję