Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Start z wartościami

To najwyższy czas, by rodzice przyszłych „pierwszaków” na serio zastanowili się do jakiej szkoły posłać swoje dziecko.

Niedziela zamojsko-lubaczowska 12/2026, str. I

[ TEMATY ]

Zamość

Archiwum szkoly

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu

Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej w Zamościu

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Katolickiej Szkole Podstawowej im. św. o. Pio w Zamościu rekrutacja do klas pierwszych w roku szkolnym 2026/27 dobiega już końca. Jak podkreśla dyrektor placówki, ks. Mariusz Skakuj, to dobry moment, by przypomnieć, że w Zamościu od ponad 20. lat działa szkoła publiczna i bezpłatna, która łączy wysoki poziom nauczania z wychowaniem opartym na wartościach chrześcijańskich.

– Jesteśmy szkołą publiczną, wpisaną w system edukacji. Realizujemy tę samą podstawę programową, co inne szkoły, a jednocześnie proponujemy coś więcej – mówi dyrektor. Tym „więcej” jest m.in. rozszerzona nauka języków obcych. Już w klasie pierwszej uczniowie mają pięć godzin języka angielskiego tygodniowo, a od klasy czwartej rozpoczynają naukę języka niemieckiego. Szkoła rozważa także poszerzenie oferty językowej w kolejnych latach.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Placówka mieści się w dwóch budynkach. Najmłodsze klasy (I-III) uczą się w osobnej lokalizacji przy parafii św. Brata Alberta, co zapewnia kameralne warunki i spokojne wprowadzenie w szkolną rzeczywistość. Zajęcia odbywają się regularnie – od godz. 8 do ok. 12.30 – z możliwością skorzystania ze świetlicy. Mniejsza liczba uczniów sprzyja bezpieczeństwu i budowaniu relacji.

Reklama

Szkoła od lat osiąga bardzo dobre wyniki egzaminacyjne, plasując się w czołówce zamojskich placówek. Jak zaznacza ks. Skakuj, ważniejsze od rankingów są jednak opinie absolwentów i ich rodziców. – Nasi uczniowie dobrze radzą sobie w szkołach średnich. Nie słyszę, by ktoś miał zaległości czy braki wynikające z edukacji w podstawówce. To dla nas najlepsza rekomendacja – podkreśla.

Katolicki charakter szkoły wyraża się nie tylko w nazwie. Wspólna Msza św. w pierwszy piątek miesiąca oraz codzienna modlitwa dziesiątkiem różańca są stałym elementem życia społeczności. Rodzice, decydując się na wybór szkoły, akceptują jej system wartości oparty na nauczaniu Kościoła. – Nie weryfikujemy wiary, ale uczciwie stawiamy sprawę: ważna jest zgoda na proponowane przez nas wychowanie – wyjaśnia dyrektor.

Placówka otwarta jest także na uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Na miejscu pracują psycholog i pedagodzy, szkoła współpracuje z poradniami i rodzicami, a sale są odpowiednio wyposażone w pomoce dydaktyczne.

Dużym atutem jest partnerska współpraca z rodzicami i dostępność dyrekcji oraz nauczycieli. – Staramy się być blisko, reagować na potrzeby i wspólnie rozwiązywać trudności – zapewnia ks. Skakuj.

Rekrutacja trwa do 31 marca. Szkoła planuje utworzenie dwóch klas pierwszych. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego warto złożyć dokumenty jak najszybciej. Szczegóły oraz formularze dostępne są na stronie internetowej: www.pio.edu.pl. To propozycja dla rodziców, którzy szukają bezpiecznego miejsca z wysokim poziomem nauczania i jasnym systemem wartości. Wybór szkoły to decyzja na lata – warto, by był to wybór świadomy i dobrze przemyślany.

2026-03-17 11:26

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

A Słowo Ciałem się stało

Niedziela zamojsko-lubaczowska 52/2020, str. I

[ TEMATY ]

Zamość

Boże Narodzenie

Ks. Krzysztof Hawro

Witraż z kościoła parafialnego w Starym Zamościu

Witraż z kościoła parafialnego w Starym Zamościu

Tegoroczne święta będą inne niż zwykle. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że pandemia „wyciszyła” radość Bożego Narodzenia.

Koronawirus daje nam się we znaki już od niemal roku. Pamiętamy czas Wielkanocy i puste kościoły. Przyszła pora na uroczystość Bożego Narodzenia. Mamy wskazania i obostrzenia, które wpływają na świętowanie narodzin Chrystusa w gronie rodzinnym. Ale czy to powinno wpłynąć na wspólne, rodzinne świętowanie? Odczytać fragment Ewangelii opowiadający o narodzeniu Bożego Syna, zaśpiewać kolędy, posłuchać nagrań, można i w mniejszym gronie. Nie chodzi o zakazy, ale o nasze bezpieczeństwo. Przyjmijmy to z pokorą, bez skargi i żalu. Obecna sytuacja kojarzy się z ewangelicznym opisem narodzin Bożego Syna. Pozamykane domy, gospody... Syn Boży nie miał miejsca, by godnie przyjść na świat. Ludzie mieszkający w Betlejem dwa tysiące lat temu, przegapili przyjście Jezusa Chrystusa. Mimo to „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas”. Nie pozwólmy, by sceneria tamtej nocy powtórzyła się i dziś. Niech Syn Boży, który stał się człowiekiem, znajdzie miejsce w naszych domach, rodzinach, wspólnotach. Niech zjednoczy nas śpiew pięknych kolęd, który pozwoli nam przyłączyć się do uwielbienia anielskich chórów śpiewających: „Chwała na wysokości Bogu, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”. Pamiętajmy, że mimo zmęczenia przedłużającą się pandemią, Chrystus pragnie narodzić się wśród nas. Nie zmarnujmy szansy, by spotkać się z Nim. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, gdzie „Słowo Ciałem się stało i zamieszkało wśród nas”. Niech światło Betlejemskiej Gwiazdy stanie się źródłem jasności dla nas, przeżywających mroki lęków i obaw.
CZYTAJ DALEJ

Madryt w kolorach Watykanu: Powitamy serdecznie Leona XIV

2026-06-01 08:11

[ TEMATY ]

Madryt

wizyta papieża

Vatican Media

Stolica Hiszpanii już rozpoczęła przygotowania do powitania Papieża, który odwiedzi miasto w dniach od 6 do 9 czerwca, podczas pierwszego etapu swojej podróży apostolskiej do Hiszpanii. Tysiące kwiatów, banerów i dekoracji - całe miasto już czeka na Ojca Świętego - informuje Vatican News.

Około 100 tysięcy białych i żółtych kwiatów, setki elementów dekoracyjnych, transparenty, tablice powitalne oraz rozbudowana oprawa dekoracyjna zapowiadają w tych dniach zbliżający się przyjazd papieża Leona XIV do Madrytu, pierwszego przystanku jego podróży apostolskiej do Hiszpanii.
CZYTAJ DALEJ

Kard. Ryś zachęca do udziału w beatyfikacji salezjańskich męczenników

2026-06-01 20:58

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Kard. Grzegorz Ryś

zachęca do udziału

salezjańscy męczennicy

diecezja.pl

6 czerwca odbędzie się beatyfikacja dziewięciu księży salezjanów

6 czerwca odbędzie się beatyfikacja dziewięciu księży salezjanów

Bardzo Was zapraszam w najbliższą sobotę na beatyfikację dziewięciu księży salezjanów, męczenników II wojny światowej. Przyjdźmy, bądźmy razem i prośmy o nowe powołania kapłańskie i zakonne - zachęca kard. Grzegorz Ryś. Uroczystość odbędzie się 6 czerwca o godz. 10.00 w Sanktuarium św. Jana Pawła II na krakowskich Białych Morzach.

W sobotę 6 czerwca w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się beatyfikacja męczenników salezjańskich - ks. Jana Świerca SDB, ks. Ignacego Antonowicza SDB, ks. Karola Goldy SDB, ks. Włodzimierza Szembeka SDB, ks. Franciszka Harazima SDB, ks. Ludwika Mroczka SDB, ks. Ignacego Dobiasza SDB, ks. Kazimierza Wojciechowskiego SDB i ks. Franciszka Miśki SDB - którzy zginęli in odium fidei - „z nienawiści do wiary” w niemieckich nazistowskich obozach zagłady - Auschwitz i Dachau - w latach 1941-1942.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję