Reklama

Kościół

Spotkanie z kardynałem Georgem Pellem

Serdecznie zapraszamy na internetowe spotkanie na żywo z kardynałem Georgem Pellem, które odbędzie się w najbliższy piątek , 20 maja o godzinie 20:00. Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań na czacie.

[ TEMATY ]

kard. Pell

©Ks. Tomasz Podlewski

Kard. George Pell

Kard. George Pell

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

>

Spotkanie będzie dostępne na kilku kanałach YT:

• Kanał EWTN Polska:

Tematem spotkania będzie przechowywanie i przekazywanie depozytu wiary w czasach zamieszania, kryzysu i prześladowań.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Reklama

Jego Eminencja kard. George Pell podzieli się refleksją na temat synodu o synodalności, sytuacji Kościoła Katolickiego, odpowie na pytanie jak głosić Ewangelię w społeczeństwie coraz bardziej zdechrystianizowanym czy nawet antychrześcijańskim, w którym kultura, środowiska akademickie i politycy kwestionują podstawy cywilizacji chrześcijańskiej, jak zachować sprawiedliwość i miłość w obliczu bólu niesprawiedliwości, jak zachować wiarę i nadzieję w czasach prześladowań i więzienia. Podzieli się także swoimi przemyśleniami na temat drogi odnowy Kościoła, sposobu przekazywania nienaruszonego depozytu wiary kolejnym pokoleniom oraz podejmie kwestie usprawnienia organizacyjnego i finansowego funkcjonowania Kościoła oraz tego, jak radzić sobie odrzucaniem nauczania KK przez duchownych , telogów i pojawianiem się fałszywych proroków w Kościele.

***

Kardynał George Pell (ur. 8 czerwca 1941) jest kardynałem Kościoła Katolickiego z Australii. Pełnił funkcję prefekta Sekretariatu ds. Gospodarki Stolicy Apostolskiej w latach 2014-2019, a w latach 2013-2018 był członkiem Rady Kardynałów Doradców Ojca św. Franciszka. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1966, biskupie w 1987, a kardynałem został w 2003. George Pell był arcybiskupem Sydney (2001–2014), arcybiskupem Melbourne (1996–2001) i biskupem pomocniczym Melbourne (1987–1996). Jest autorem, publicystą i mówcą publicznym. Od 1996 r. arcybiskup Pell zabiera głos w ważnych sprawach publicznych, zachowując przy tym wierność ortodoksyjnemu nauczaniu katolickiemu. Posiada licencjat z teologii na Uniwersytecie Urbanianum w Rzymie oraz doktorat z teologii na Uniwersytecie Oksfordzkim. Niesłusznie oskarżony o molestowanie seksualne spędził 400 dni w więzeniu o zaostrzonym rygorze. Ostatecznie został pczyszczony z zarzutów jednomyślną decyzją Sądu Najwyższego. Owocem tych trudnych chwil stała się książka „Dziennik więzienny”, która w Polsce ukazała się w 2021 r. Druga część „Dziennika więziennego” ukaże się w czerwcu 2022 r. nakładem Domu Wydawniczego „Rafael”. Wydawca oryginału, dyrektor wydawnictwa Ignatius Press, który twierdzi, że „Dziennik więzienny” stanie się klasyką duchowości.

2022-05-18 10:14

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sydney: ciało kard. Pella zostanie złożone w krypcie katedry NMP

[ TEMATY ]

kard. Pell

©Ks. Tomasz Podlewski

Kard. George Pell

Kard. George Pell

Ciało kardynała George'a Pella spocznie w krypcie archikatedry Najświętszej Maryi Panny w Sydney – gdzie był arcybiskupem przed wyjazdem do Rzymu – poinformowała archidiecezja Sydney. Obecnie trwają przygotowania do przewiezienia jego ciała do Australii i pochówku w krypcie świątyni.

Trumna z ciałem kardynała Pella zostanie wystawiona na widok publiczny w środę, 1 lutego od godziny 9.30. Następnego dnia w czwartek, 2 lutego jego następca na stolicy w Sydney, abp Anthony Fisher OP będzie głównym celebransem Mszy św. żałobnej, która rozpocznie się o 11 rano, przed pochówkiem w ceremonii prywatnej. Oczekuje się, że w uroczystościach pogrzebowych wezmą udział tysiące wiernych zarówno z Australii, jak i z zagranicy.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Jak towarzyszyć dorosłym w wierze?

2025-12-11 22:19

Marzena Cyfert

Adwentowe Dni Formacji Katechetów

Adwentowe Dni Formacji Katechetów

Mówiła o tym dr Magdalena Jóźwik podczas Adwentowych Dni Formacji Katechetów, przedstawiając katechezę dla dorosłych jako przestrzeń budzenia nadziei.

– Katecheza dorosłych to coś, czym zajmuję się na co dzień w archidiecezji katowickiej. Na wiele różnych sposobów próbujemy tę katechezę tworzyć i pomagać dorosłym w przeżywaniu swojej wiary – mówiła dr Jóźwik
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję