Rekolekcje dla małżeństw, festyn i koncert. Leśniów zaprasza
Z ogromną radością pragnę zaprosić na kolejną w tym roku serię rekolekcji dla małżeństw, które poprowadzi o. Grzegorz Zakrzewski, paulin. Rekolekcje rozpoczną się w piątek 23 czerwca o godz. 19, a zakończą się w niedzielę, dwa dni później.
o. Piotr Stanikowski, przeor i kustosz sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej Patronki Rodzin
Tegoroczny program wzbogacony jest o dodatkowe prelekcje dotyczące m.in. dialogu małżeńskiego oraz problematyki związanej z szeroko pojętym zagadnieniem rodziny. Na warsztaty małżeńskie zapraszamy w sobotę w godz. 10-13 oraz 16-17.
Rekolekcje małżeńskie to również przestrzeń, w której spotykamy się jako wspólnota rodzin, dlatego połączone są one z festynem rodzinnym z okazji Dnia Ojca, Matki i Dziecka, który odbędzie się w niedzielę 25 czerwca. W sposób szczególny zapraszamy wszystkich najmłodszych członków rodzin. Przygotowaliśmy wiele atrakcji i zabaw, które z całą pewnością umilą wam spędzenie czasu w leśniowskim sanktuarium.
Sanktuarium Matki Bożej Patronki Rodzin w Leśniowie zaprasza rodziny w minimalnym 3-osobowym składzie do wzięcia udziału w Festiwalu Śpiewających Rodzin „Totus Tuus”.
Każdy zespół zaprezentuje 3 utwory: pieśń maryjną, pieśń religijną o dowolnej tematyce oraz pieśń patriotyczną z dowolnym akompaniamentem lub półplaybackiem. Przynajmniej 50% członków zespołu musi być ze sobą spokrewnionych w pierwszej lub drugiej linii (rodzeństwo, rodzice, dziadkowie, kuzynostwo). W festiwalu mogą uczestniczyć zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.
W czasie, gdy Ziemia Święta zmaga się ze skutkami konfliktu, prezydent Palestyny Mahmud Abbas ogłosił decyzję o rozpoczęciu długo oczekiwanej renowacji Groty Narodzenia w Betlejem. Projekt, nazwany przez niego znakiem nadziei i odrodzenia dla Ziemi Świętej, ma przywrócić blask miejscu narodzenia Jezusa i przynieść pracę rodzinom żyjącym z pielgrzymek.
Biskupi Sudanu i Sudanu Południowego są głęboko zaniepokojeni narastającą przemocą i sytuacją humanitarną w ich krajach. W liście pasterskim wydanym na zakończenie wspólnego zgromadzenia plenarnego w Malakal w ostrych słowach potępili rażącą nieudolność przywódców politycznych w zapewnieniu pokoju i stabilności, poinformował 14 listopada portal Vatican News.
Opublikowane wczoraj oświadczenie biskupów opisuje szczególnie dramatyczny obraz sytuacji w Sudanie. Gwałtownie pogarsza się tam kryzys, co pokazują zwłaszcza ostatnie doniesienia o okrucieństwach, masowych zabójstwach i przemocy seksualnej w regionie Darfuru. Sytuacja nie jest lepsza w Sudanie Południowym: eksperci ostrzegają, że transformacji politycznej grozi załamaniem, co zwiększa ryzyko powrotu wojny. Wśród przyczyn wymienia się uwięzienie wysokich rangą urzędników, powstanie grup odłamowych i nasilenie działań wojennych.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.